Dołącz do nas na Facebooku
Dołącz do nas na Google+
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą w Lublinie

im. prof. dr hab. Bronisława Niewiedzioła

Relacja ze spotkania w Kole

13 czerwca 2012 r. gościliśmy w Kole wspaniałych Gości: Panie: Anię D i Monikę U. z „nowinkami Rocha”, Pana Andrzeja O (www.orcan.pl), twórcę nowoczesnej „elektronicznej kucharki” – czyli nowoczesnego zestawu do kontroli diety w domu. W spotkaniu uczestniczyły również dwie Panie dietetyczki, w tym zaprzyjaźniona z nami Pani Joasia S oraz Pani Beata L – wspaniała pielęgniarka i edukatorka z DSK w Lublinie, która będzie pracowała z naszymi dziećmi na turnusie w Okunince.

Najważniejszymi oczywiście Gośćmi byli Rodzice z dziećmi. Z wielu ich wypowiedzi usłyszeliśmy, że było to bardzo ciekawe i potrzebne spotkanie, ubolewamy, że zbyt mało jest Rodziców systematycznie pogłębiających swoją wiedzę o chorobie i leczeniu dzieci, a tu ciągle coś nowego się dzieje i koło stara się, jak może. Najwięcej straciła nasza młodzież, która myśli, że już wszystko wie i szkoda czasu na takie spotkania, a przecież meczu wczoraj nie było.

Pierwszą wagę zakupimy do koła i będzie nam służyła już na najbliższym turnusie.

Rodziców, którzy jeszcze nie oddali kart kolonijnych i nie dopełnili dopłat, zapraszamy na najbliższy dyżur- 20.06, a tych, którzy są ciągle zapisani, a nie potwierdzili ani nie zrezygnowali, prosimy o informacje, są to: Olga Bonecka, Rafał Kańkowski, oraz Sukiennik Weronika. Informacje o wymaganiach lekarzy i pielęgniarki oraz o samym wyjeździe – zostaną podane na stronie około 3 lipca. Proszę do nas zaglądać.

P.S. Jeśli ktoś z Państwa chciałby pomóc nam w wydaniu opracowanej już monografii 30-lecia Koła i uwiecznić siebie, jako darczyńcę z dużym sercem, bardzo prosimy o kontakt! Naprawdę warto nam pomóc!

powiększ

Top
Copyright © Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą w Lublinie
Portal ma charakter wyłącznie informacyjny. Wszelkie sprawy związane z leczeniem cukrzycy powinny być skonsultowane z lekarzem diabetologiem