Dołącz do nas na Facebooku
Dołącz do nas na Google+
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą w Lublinie

im. prof. dr hab. Bronisława Niewiedzioła

Ważne informacje

Uruchamiamy dodatkowy dyżur Pani Psycholog w każdą I środę miesiąca dla rodziców, mających problemy z chorym dzieckiem i często sobą samym.

Pani dr n.med. Aneta Libera, specjalizuje się w obszarze niepowodzeń prokreacyjnych, jak np. utrata ciąży, narodziny dziecka chorego, pomaganiu w akceptacji ujawnionej choroby przewlekłej dziecka, adaptacji rodziny do sytuacji choroby dziecka, posiada certyfikat edukatora społecznego w zakresie samokontroli cukrzycy u dzieci i młodzieży oraz sama jest matką dziecka z cukrzycą.

Cieszymy się, że Pani Aneta wyraziła gotowość do pomagania i dzielenia się swoimi umiejętnościami w ramach działalności naszego Koła.

Zapraszamy Rodziców także na pozostałe dyżury, gdzie oczekuje w każdą III środę druga Pani Psycholog- Lucyna Zięba oraz Radca Prawny – Pani Greta Kulińska-Podbielska, laureatka Srebrnego Serca Radcy, oczekują także pozostali członkowie Zarządu, zapraszając do współpracy,.

Informujemy o jeszcze jednej bardzo ciekawej inicjatywie Dyrekcji Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych, która za pośrednictwem jednej z naszych Mam chorego dziecka zainicjowała współpracę z Kołem poprzez udział uczniów w dyżurach Koła, prace nad wydaniem jubileuszowym „30-lecia Koła” oraz przygotowaniem 3 banerów, odpowiadających 3 dekadom działalności Koła. Koordynatorem współpracy będzie Pani Dyrektor szkoły – Małgorzata Jadczak-Nowacka. Zaznaczam, że jest to jedna z niewielu szkół średnich, mająca fantastyczne warunki do nauki absolwentom gimnazjum, chorującym na cukrzycę, posiada bowiem internat z kącikiem diabetologicznym i przeszkolonym gronem pedagogicznym. Gratulujemy!

Top
Copyright © Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą w Lublinie
Portal ma charakter wyłącznie informacyjny. Wszelkie sprawy związane z leczeniem cukrzycy powinny być skonsultowane z lekarzem diabetologiem